- vízkőmentesítés, vízkő elleni védelem
- ivóvíz és italok élvezeti értékének, élettani hatásának javítása
A vízkezelő készülékek speciális, egymással szembefordított mágneseket tartalmaznak. Ezek különleges szerkezetű mágneses teret hoznak létre a készülék belsejében. A víz keresztüláramlik a készüléken, és eközben a vízben található oldott ásványi anyagok (pl. mész) kicsapódnak szabályos argonit kristályok formájában. A víz fizikálisan lelágyul (kevesebb vízben oldott ásványi anyagot tartalmaz).
Kísérlet:
- Tartsa benne a mágnest 4-5 órán keresztül 2 liter vízben, majd Jénai edényben tűzre téve óvatosan párologtassa el a vizet (még azelőtt töltsön utána, hogy az edényben lévő teljes vízmennyiség elpárologna, különben elreped az üvegedény). Az így keletkezett vízkő argonit kristályokból áll, és oldódik a vízben, vagyis nem képez makacs vízkő telepeket, amit csak vegyszerrel lehetne eltávolítani.
felhasználási területek:
Mosógépben:

- A fizikálisan lelágyult vízhez kevesebb mosószert kell adni, így pénzt lehet megtakarítani!
- Szükségtelenné válik a vízlágyítók használata (Calgon és társai), ez további megtakarításokat tesz lehetővé!
- Tapasztalatok szerint a meglévő vízkő néhány mosás után nagy darabokban válik le, amit a mosógép szűrőjébe tett harisnyadarabbal fel is lehet fogni.
- Új vízkő nem képződik, a mosógép alkatrészei fémtiszták maradnak.
- A fűtőszálon 1 mm vastagságú vízkő +20% többletenergia felhasználást okoz, így ennek elmaradása szintén megtakarítást eredményez.
- A ruhákból elkezd kioldódni a szürkefátyol (a ruhák anyagába lerakódott vízkő), visszajönnek a színek, a ruhák eleve puhábbak lesznek.
- Kevesebb öblítő is elegendő, valójában csak illatosításra kell használni (további pénzmegtakarítás).

- Tapasztalataink szerint az érzékeny bőrű embereknél sok gondot okoz a zuhanyzás, fürdés során a csapvíz használata. Sokan panaszkodnak viszketegségre fürdés után. Ezt a vízben oldott, abból kicsapódó anyagok, pl. mész okozzák. A mágnesgolyó használatával ezek a problémák egyszerűen megszüntethetők, megszűnnek a bőrirritációk.
- A víz fertőtlenítésére a legtöbb helyen még klórt használnak. A klórt mésszel kötik meg a vízben (mesterségesen keménnyé téve így a vizet). Zuhanyzás során a vízből kis mennyiségben klór szabadul fel. Túl kevés ahhoz, hogy látványos mérgezést okozzon, de éppen elegendő ahhoz, hogy hosszú távon károsítsa a légutakat és a tüdőt. A mágnesgolyó használatával a klór zárványként az argonit kristályokban ragad, és nem szabadul fel a vízből.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Nem tudom, ki a feltalálója. A Nobel-díjas kémikus, akit összefüggésbe hoznak ezzel a találmánnyal, Oláh György, de ő csak alapkutatással foglalkozik, semmi köze nincs a készülékhez. Egyébként - állítólag - már a német Messerschmidt repülőgépeken alkalmazták a mágneses fogyasztáscsökkentő eljárást, ebből is látszik, hogy Oláh Györgynek semmi köze a találmányhoz. Egyes "jól képzett" "okos tojások" azonban hülyeségnek tartják, hogy a mágneses tér hatással lehet a szénhidrogénekre. Ha jól tudom, erre cáfol rá Oláh György elméleti munkássága. Neki ennyi köze van az egészhez, semmi több.